Renata Sobrino, director de marketing, a declarat: „la Quaker angajamentul nostru a fost intotdeauna sa dezvoltam produse de care suntem mandri; deoarece toate au o valoare nutritiva ridicata, deoarece includ Super Grain precum ovazul Quaker. Prin urmare, aceasta este o buna oportunitate de a intari faptul ca in portofoliul nostru avem optiuni care indeplinesc acest angajament si care, in plus, raspund diferitelor gusturi, stiluri de viata si nevoi ale consumatorilor nostri.”

Beneficii care pot fi gasite in portofoliul Quaker :

• Faina de ovaz, fiind o cereala integrala, contine nutrienti precum beta-glucan (BETAQ) care este un tip de fibre solubile din ovaz, precum si fibre insolubile, proteine, grasimi bune, vitamine B, vitamina E si magneziu, printre altele, deci atunci cand este amestecat cu alte alimente este completat pentru a obtine produse cu continut nutritional mai bun.
  • Portofoliul de produse cu ovaz Quaker ofera cel putin 8 g de cereale integrale per portie de produs. Recomandarea zilnica de consum este de 48g, deci o portie din produs contribuie cu cel putin 15% din recomandarea zilnica.
  • Produsele Quaker , datorita continutului lor de fibre, ajuta la imbunatatirea procesului digestiv.
  • Faina de ovaz este cereala cu cel mai mare continut de grasimi bune si proteine ​​in comparatie cu graul, orezul si porumbul, pe langa faptul ca au cel mai mare continut de zinc si elemente cu functie antioxidanta.

„La Quaker suntem convinsi ca o mica schimbare poate transforma alimentele. De aceea ne asiguram ca beneficiile ovazului Quaker Super Grain sunt incluse in toate produsele noastre, cu sau fara sigilii nutritionale”, a adaugat Sobrino.

Brandul s-a angajat intotdeauna sa dezvolte produse de mare valoare nutritiva. Cu toate acestea, suntem si constienti de locul important pe care gustul si placerea il au in mancare.

Quaker ofera in portofoliul nostru diferite optiuni, pentru diferite gusturi, stiluri de viata si cerinte nutritionale, precum si diverse retete pentru a contribui la aceasta varietate de optiuni pe care le oferim consumatorilor nostri.

Toate produsele, in oricare dintre prezentarile si aromele lor, sunt realizate cu Quaker Super Grain, care garanteaza beneficiile ovazului la fiecare muscatura. Cu scopul de a oferi optiuni alimentare nutritive pentru toti oamenii, portofoliul Quaker este actualizat in mod constant.

In portofoliul de produse fara timbre nutritionale gasiti:

1. Quaker Avena Old Fashioned , produsul nostru emblematic si cel mai cunoscut printre mexicani. 100% ovaz integral. Este o varianta versatila pentru micul dejun; In plus, este usor si rapid de preparat, asa ca nu poate lipsi din camara.
  2. Quaker Oats Old Fashioned Super Foods, un amestec select de fulgi de ovaz Quaker Super Grain cu Super Foods, ingrediente nutritive precum quinoa, chia si seminte de in, care ofera nutrienti diferiti fiecarui mic dejun,
  3. O vena Quaker 3 minute este ideala pentru smoothie-uri sau alte preparate. Fortificat cu 9 vitamine si minerale, printre care Zinc, Vitamine A si B12, Fier si Acid folic care pot ajuta la intarirea sistemului imunitar si pentru pretul sau la punctul de vanzare, este unul dintre cele mai accesibile produse din portofoliul Quaker.
  4. Quaker Avena Instant Super Foods, un amestec instant de ovaz integral cu secara, amarant si quinoa, ingrediente care iti ofera nutritie pentru ziua de zi, si care pot fi preparate intr-un mod foarte usor si practic.
  5. Faina de ovaz Instant Quaker  FARA zahar , perfecta pentru a pregati un mic dejun usor, rapid, hranitor si aromat. Are arome de mere si scortisoara, miere cu migdale, mure si iaurt si capsuni cu smantana, toate fara adaos de zaharuri sau indulcitori.
  6. Pudrele de fulgi de ovaz Quaker , in aromele lor de cacao si horchata, sunt o optiune inovatoare pentru prepararea unor bauturi rapide, hranitoare si racoritoare, cu beneficiile Super Oat Grain. In plus, nu contine zaharuri adaugate si sunt o sursa de fibre.
Articolul precedentColectia de masini a lui Rod Stewart este sexy
Articolul următorCele mai bogate 10 tari din lume si cum s-au imbunatatit economiile lor